Elsiane

Elsiane je kanadské trip-hopové duo, založené v roce 2000 a sídlící v Montrealu. Jejich hudba je velice sugestivní a to hlavně díky barevnosti hlasu zpěvačky a její zajímavé technice zpěvu. Rytmika skladeb nijak nezaostává a zanechává v hudbě hlavně jazzové a trip-hopové prvky.

Elsiane Elsieanne Caplette (zpěv, klávesy) a Stephane Sotto (bicí) se setkali v kanadském Montrealu poté, co Elsieanne v roce 1999 emigrovala z Peru, kde vyrůstala a studovala klasickou hudbu. Stephane je v rámci bicích samouk a spolu s Elsieanne sdíleli vlivy a styly jazzu, rocku, elektronické hudby a world music, z čehož vzešela jejich jedinečná hudba. 

V roce 2007 vydali své první album Hybrid, které bylo velice dobře hodnoceno kritiky i veřejností. Díky tomu, se dostali na kanadské festivaly jako je Montreal International Jazz Festival, Toronto International Film Festival a další. Taktéž byli na turné s kapelami Delerium a Beast.

Minulý rok, pět let po vydání své první desky přišli s druhým albem Mechanics of Emotion, které bylo méně temné, než první nahrávka a více se zaměřuje na melodie, které nesou více prvků world music. Taktéž je celé album protkáno skvělými aranžemi.

Po vydání druhého alba se rozhodli poprvé podívat do Evropy, kde odehráli několik koncertů v Polsku, Německu a Itálii. Letos plánují větší tour a její začátek bude pravděpodobně na našem festivalu.

Elsiane byla jedna z největších inspirací, kvůli kterým byl vytvořen tento festival hudby, a proto jsme neskutečně šťastní, že se objeví již na druhém ročníku Degeneration NEXT.

 
Implemented by zeroDesign.cz