Black Pistol Fire

Black Pistol Fire je rock'n'rollové duo, založené a sídlící v texaském Austinu. V únoru vydali debutové stejnojmenné album, které produkoval Jim Diamond (např. The White Stripes).

black pistol fire

 

Kevin McKeown (kytara/zpěv) a Eric Owen (bicí) pochází z kanadského Toronta a byli kamarádi již od školky. Na střední škole v sobě objevili vášeň pro rock'n'roll. Byli členy kapely The Shenanigans, se kterou nahráli LP s názvem Bombshell Baby.

Kevin a Eric potřebovali změnu a řekli si, že Austin v americkém Texasu bude ideální místo. Tam také začali zkoušet jako duo v pronajaté garáži, kde nasáli místní atmosféru, což jim přidalo typický jižanský zvuk. Navíc museli šetřit, a tak se během tvorby, zkoušek a psaní textů živili jen bramborami.

Producent Jim Diamond (The White Stripes, Jon Spencer Blues Explosion..) jim nabídl nahrání další desky. Toto album bylo vytvořeno při dvou nahráváních v opuštěných budovách v Detroitu během zhruba dvaceti hodin.

Black Pistol Fire plánují tour po severní Americe a Evropě. Malou československou tour jim organizuje taktéž náš festival.

 
Implemented by zeroDesign.cz