Lis Er Stille

Čtyři mladí hudebníci: Martin – zpěv a klávesy, Tue – kytara, Asbjørn – baskytara a Jon – bicí. Stará farma v blízkosti dánského města Århus - místo, kde Lis Er Stille tvoří a sídlí.

liserstille

 

Jednotliví členové pochází z různých hudebních zázemí – od klasiky přes jazz, hard rock až po metal. Když se tyto odlišné žánry a životy smíchají, vznikne velmi unikátní zvuk i interpretace. Někteří tíhnou k označení „symfonický art-prog-nebeský rock“, ale my to nazveme jednoduše post-rock. Post-rock, který má co říct.

Posledním zářezem do diskografie kapely, která čítá tři kritikou oceňovaná alba, je deska nazvaná The Collibro. Album si nahráli i produkovali sami členové kapely, o finální mix a mastering se postaral Magnus Lindberg ze švédské party Cult of Luna.

Kapela je také známa pro svá skvělá živá vystoupení, o čemž svědčí i to, že na koncert kapely jednou zavítal David Fricke, jeden z nejvýznamnějších redaktorů uznávaného magazínu Rolling Stone, a byl tak očarován, že kapelu zvolil jako „Kapelu měsíce“ v jednom z čísel magazínu a přirovnal je mj. i k islandské skupině Sigur Rós či kultovním Pink Floyd.

V současné době skupina pracuje na čtvrté dlouhohrající desce, během jejíhož nahrávání si udělala čas na pár koncertů, mezi nimiž je i náš festival.

Vystoupení kapely Lis Er Stille se uskuteční v rámci menší koncertní tour pořádané Nothing But Hope And Passion.

Rozhovor s kapelou na stránkách Rock&Pop

 
Implemented by zeroDesign.cz