Plastic Swans

Plastic Swans vznikli v roce 2007 v Banské Bystrici. Základ písní této pětičlenné skupiny tvoří kromě kytarové hudby ve spojení s elektronikou a starými analogovými klávesami i v rámci žánru netradiční lyrické texty.

ps2nu

 

Plastic Swans mají na kontě již dvě alba, nazpívaná v angličtině – EP Plastic Swans z roku 2008 a plnohodnotný debut Mingled Stories, který vyšel minulý rok. Několik jejich skladeb si oblíbilo i slovenské Radio_FM. Stihli zahrát již téměř ve všech slovenských klubech a na mnoha festivalech – Žakovic Open, Easthetic, Topfest či Barbakan. Zahráli si již také v Rakousku a v Čechách, kde byli jednou z kapel prvního představovacího koncertu Degeneration NEXT festivalu, který se uskutečnil 1.11.2010 na brněnské Melodce. Jako předkapela se představili na turné skupin Lavagance, Diego, Rara Avis a dalších.

Rok 2011 se nese ve znamení tvořivého obratu, a tím je změna jazyka. Plastic Swans začali pracovat na slovenských textech. 24. dubna vydali slovenskou prvotinu – singl Poľana a zároveň zpřístupnili veškerou svou tvorbu k volnému stažení.

http://www.facebook.com/plasticswans
 
Implemented by zeroDesign.cz